Нова страница за информации

Шилегов: Ќе им помогнеме на сите дечиња кои немаат компјутери за следење на онлајн настава

Нашата земја полека се подготвува за почетокот на учебната година, кој е предвиден за 1 октомври.

Јасно е дека сите родители не можат да им обезбедат уреди за следење на онлајн наставата, а градоначалникот Петре Шилегов вети дека ќе излезе во пресрет.

„Сите средни училишта се во добра кондиција. Ќе им помогнеме на дечињата кои немаат компјутери за следење на наставата, за тоа ќе разговараме и со МОН“, кратко рече Шилегов.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial