Нова страница за информации

Шефот на најголемата руска банка: На Русија ќе ѝ требаат 10 години за да се опорави од западните санкции

Претседателот на Сбербанк, најголемата руска банка, оцени дека на Русија може да ѝ бидат потребни 10 години за да се опорави од западните санкции.Зборуваме за закана од околу 15 отсто од БДП. Поголемиот дел од нашата економија е нападнат“, рече челникот на Сбербанк на годишниот меѓународен економски форум во Санкт Петербург.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial