МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Хашим Тачи му се предаде на ЕУЛЕКС

Косовскиот претседател, Хашим Тачи, по оставката, самиот отиде во седиштето на ЕУЛЕКС.

Во просториите на мисијaта се наоѓа и Кадри Весели, кој објави дека е поднесено обвинение и против него, јавува репортерката на „ТВ Прва“.

Според репортерката, судот има 116 сведоци на злосторството.

Специјалниот суд во Хаг го потврди обвинението против Хашим Тачи, а тој го потврди тоа на прес-конференција во Приштина и соопшти дека се повлекува од функцијата претседател.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial