МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Фото: Верижен судар кај Стара Пазова во Србија, еден загинат, 6 повредени

Во верижен судар во близина на Стара Пазова во Србија во кој учествувале повеќе од 30 автомобили, загинало едно лица а повредени се најмалку шест граѓани.

Според српските медиуми станува збор за полесни повреди, медицинска помош на шесте повредени лица им била укажана на самото место на несреќата.

Поради големата сообраќајна несреќа сообраќајот на патот од Белград кон Нови Сад се одвива забавено. Полицијата го обезбедува местото на несреќата каде во тег е увид.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial