МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Утре улиците „Георги Димитров“ и „Вера Јоциќ“ ќе останат без вода

Општина Кисела Вода информира дека утре од 09:00 часот без вода ќе останат корисниците од улиците „Георги Димитров“ и „Вера Јоциќ“. 

Од Регионалниот центар за управување со кризи соопштија дека прекинот со водоснабдувањето ќе биде поради изведување водоводен приклучок на ул. „Георги Димитров“ бр.17 б, и истиот ќе трае до завршување на работните активности.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial