МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Уапсен градоначалникот на УЛЦИЊ! Абазовиќ: Владата е решена да стави крај на корупцијата !

Градоначалникот на Улцињ, jоро Нрекиќ и четворица негови соработници беа уапсени денеска по наредба на Основното државно обвинителство (ОДТ) во Улцињ.
Обвинителството ги товари за несовесно работење во службата.

Поради сомневање за партиско вработување, Нрекиќ и неговите соработници Сеад Османовиќ, секретар на Секретаријатот за финансии на општина Улцињ и шеф на општинскиот одбор (ОО) на Демократската партија на социјалистите (ДПС) Улцињ, Мустафа Горана, секретар на Секретаријатот за комунални активности и заштита на животната средина се наоѓаат во полиција денес. Саубих Мехмети, директор на Службата за заштита и спасување, Милазим Мустафа, секретар на комуналната полиција и поранешен претседател на општинското собрание на Улцињ.

Веста за апсењето на функционерите на оваа општина ја сподели Дритан Абазовиќ преку својот профил на Твитер, велејќи дека владата ќе спречи злоупотреба на јавните функции.

  • Нека судот утврди како тие дојдоа до изборни победи. Јасно е на граѓаните. Владата е решена да стави крај на сите злоупотреби – напиша Абазовиќ.
Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial