МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Трамп се шеташе во фабрика без маска, на сакал да го видат новинарите како ја носи

Американскиот претседател одлучи да не носи заштита на лицето за време на посетата на фабрика во државата Мичиген, поради како што појасни, да не им даде прилика на новинарите да го видат како носи маска.

 Гестот на Трамп наиде на реакции во јавноста, зашто носењето маска е задолжително во затворени простории.

 Иако од Белата куќа соопштија дека тие имаат свои протоколи, државната обвинителка на Мичиген, Дејна Несел претседателот го нарече размазено дете.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial