МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Среќен 8 Март

Денес одбележувајќи го Меѓународниот ден на жената го славиме постигнатиот напредок во создавањето на родово рамноправен свет.

Општина Кисела Вода како и досега така и во иднина ќе продолжи да работи во насока на унапредување на родовата еднаквост, без разлика на верската, етничката и друга припадност.
Да ги почитуваме жените и да ги поддржуваме во остварувањето на нивните права.

Нека е честит Меѓународниот ден на жената!

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial