МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Среќен католички Велигден! Христос воскресна! Навистина Воскресна!

Почитувани католици,

Градоначалникот Филип Темелковски во свое име и во име на Општина Кисела Вода Ви го честита најрадосниот, најголем христијански празник Христовото воскресение, Велигден.
Денеска кога по Грегоријанскиот календар се слави воскресението на божјиот син Исус Христос, Ви посакуваме многу здравје, среќа и безброј позитивни мигови.

Христос воскресна! Навистина воскресна!
Среќен Велигден!

Имајте убави празнични денови!

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial