МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Србија регистрираше 287 новозаразени и 11 починати лица

Расте бројот на нови случаи на коронавирус во Србија. Денеска во оваа земја се регистрирани нови 287 случаи на Ковид-19, и починати 11 лица.

На респиратор во моментов се наоѓаат 144 лица. Во последните 24 часа се тестрани 4.050 лица, а вкупно од почетокот на пандемијата во Србија се тестирани 491.428 лица.

Вкупен број на регистрирани заболени од Ковид-19 во Србија изнесува 18.360.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial