МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Спасовски: Нема нова одлука, границите остануваат отворени

Техничкиот премиер Оливер Спасовски изјави денеска дека Владата нема да разговара за затворање на северните граници што ја поврзуваат земјата со Косово и со Србија. Спасовски денеска објави дека последната одлука на извршната власт да ги задржи границите отворени, без услови за влез и излез, останува на сила. Тој исто така рече дека Владата нема да донесе политичка одлука за затворање на границите.

„Тоа не е политичко прашање“, рече тој. Владата не може да донесе политичка одлука за ова. Сакаме како и до сега да донесеме одлуки врз основа на научни проценки, врз проценките на епидемиолозите. Ако сметаат дека треба да има посебна мерка, тогаш ќе разговараме за тоа во Владата“, рече техничкиот премиер, Оливер Спасовски.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial