Нова страница за информации

Спасовски: Во две големи акции МВР вчера заплени заплени 1,6 тона дрога во вредност од 3,2 милиони евра

Во две полициски акции на различни локации во Ресен и Струмица запленети се еден тон и 600 килограми наркотична дрога во вредност од над три милиони евра.

Дел од дрогата е пронајдена во патничко возило, а дел во фирма во Струмица.

Please follow and like us:
fb-share-icon

About Post Author

Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial