МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Саудиска Арабија – Годинава нема аџилак!

Саудиска Арабија објави дека годинава странските верници ќе нема да може да дојдат на аџилак поради светската пандемија. Само мал ограничен број муслимани од различни националности кои веќе живеат во Саудиска Арабија ќе можат да присуствуваат на традиционалниот вековен верски собир кој годинава се паѓа на крајот на јули. Саудиска Арабија се обидува да ја држи пандемијата под контрола. Во оваа земја се евидентирани над 160 илјади случаи на заболени од Ковид-19, а досега починаа 1.300 лица.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial