Нова страница за информации

Русковска не очекувала повисока казна за Кичеец

Шефицата на обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска порача дека е задоволна од изречената казна за Зоран Милески-Кичеец, кој доби три години затвор за аферата „Рекет“.

„Сметам дека е добра изречената казна и ќе одлучам дали ќе вложам жалба за висината на казната. Јас не очекував повисока казна, затоа што голем е распонот на предвидената казна. Тој досега е неосудуван и призна вина“, истакна Русковска.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial