МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Реакцијата на новинарот по скандалозната изјава на Заев е хит на социјалните мрежи

Вчера, премиерот Зоран Заев го привлече вниманието на јавноста со скандалозната изјава дека “нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја симнат оваа влада од власт”.

Ваквата изјава предизвика лавина од коментари и осуди од страна на граѓаните, но на социјалните мрежи се појави и видео кое ја прикажува реакцијата на новинарите кои биле присутни кога премиерот ја дал спорната изјава. Особено се истакнува реакцијата на еден од нив која стана вистински хит. 

Погледнете:

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial