МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Радев: Доцна е за дијалог, ќе се протестира додека не паднат

Бугарскиот претседател Румен Радев одговори денеска на повиците за дијалог што претходно ги упати Цвета Карајанчева, претседателката на парламентот во Софија, каде што во изминатите десетина дена секојдневно се одржуваат протести за оставка на Владата на Бојко Борисов и на главниот обвинител Иван Гешев.

„Требаше да водат дијалог со народот кога беше време. Но тие надмено гледаа од горе и не одговараа на главните барања. Сега е доцна за дијалог. Народот веќе не ги сака“,

изјави Радев, како што пренесуваат медиумите во Софија.

На прашање до кога ќе има протести, Радев одговори: „додека не паднат тие што треба да си заминат“.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial