МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Прв случај на корона вирус во Србија

Кај 43-годишен маж од Суботица е регистриран првиот случај на корона вирус во соседна Србија.

Пациентот е во изолација, откако се вратил од Унгарија каде бил во посета на неговата сестра.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial