МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

По шест месеци Доналд Трамп стави маска

Шест месеци од почетокот на пандемијата претседателот на најпогодената земја во светот, САД, прв пат стави заштитна маска. Додека бројот на заболени се приближува до 3,5 милиони од кои повеќе од 137.000 веќе ги загубија животите а невработеноста во земјата потсетува на периодот на Големата депресија, Доналд Трамп постојано ги потценуваше ефектите на пандемијата. Поткопувајќи ги напорите и препораките на сопствените експерти со непотребни коментари, Трамп тврдеше дека нема да носи маска и се потсмеваше со противкандидатот на престојните претседателски избори Џо Бајден затоа што ја носи. Сега тој тврди дека бил погрешно разбран затоа што никогаш не бил против носењето заштитни маски.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial