МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Почнаа преговорите помеѓу Ахмети и Заев за формирање на влада

Во клубот на пратениците, штотуку започна средбата помеѓу лидерите на СДСМ и на ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети за формирање на нова влада. На средбата присуствуваат и Артан Груби и Љупчо Николовски

Заев и Ахмети ќе треба да се договорат за формирање на новата влада, после изборите кои се одржаа на 15. јули. СДСМ освои 46 пратеници, ДУИ 15, што би значело дека доколку двете страни се договорат, ќе имаат мнозинство за формирање на влада.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial