Нова страница за информации

Постигнат договор за влада во Косово

Демократскиот Сојуз на Косово постигна договор за заедничка влада и со Социјалдемократската иницијатива. Ова го најави лидерот на Иницијатива, Фатмир Лимај, кој исто така рече дека партијата што тој ја води ќе има 2 министри и еден вицепремиер. Досега, ДСК постигна договор за заедничко владеење и со АИК на Рамуш Харадинај, кој според договорот ќе има четири министерства и вицепремиер. Ден претходно, ДСК потпиша договор за коалиција со српската листа.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial