МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Погледнете што се случи во Белата куќа: Фаучи посочува прст кон Трамп

Претседателот Доналд Трамп во повеќе наврати беше забележан без маска или покривање на лице и неговиот пристап да не се плаши од Ковид-19 дополнително покрена прашања во врска со загриженоста на претседателот кон пандемијата.

Високиот советник во Белата куќа Стивен Милер е последниот во блискиот круг на Доналд Трамп кој se тестираше позитивен na Ковид-19  во вторникот. Пред него, неколку високи функционери известија за позитивно уништување на митот за непобедливост околу Белата куќа. Претседателот на Соединетите Држави Доналд Трамп и Првата дама Меланија Трамп беа позитивни на тестот за инфекција на 2 октомври. Три дена подоцна, претседателот Трамп се врати во Белата куќа додека сè уште беше заразен. Неодамнешната објава на Трамп дека Ковид-19 е само грип е уште една забелешка што предизвика сериозни активности на Фејсбук и Твитер…

„Погледнете што се случи оваа недела во Белата куќа“, рече врвниот американски експерт за инфективни болести д-р Ентони Фаучи во интервју за Политичката унија на Кенеди на американскиот универзитет, на прашањето каков совет имал за тоа како луѓето можат да разговараат за превентивни активности со роднини кои верувaat дека пандемијата е измама.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial