МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Откриено кога ќе го пуштат Вучиќ од болница – Останува закажаната средба со Пендаровски

Beograd, 24. maja 2019. - Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vucic primio je decu ucesnike Svesrpskog decjeg sabora. FOTO TANJUG/ SAVA RADOVANOVIC/ bg

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ е во добра здравствена состојба и останува закажаната средба за в петок со македонскиот претседател Стево Пендаровски, потврдуваат за ТВ21 од двата кабинети на претседателите.

Според информации на ТВ21, стабилна е здравствената состојба на Вучиќ и во текот на утрешниот ден ќе биде пуштен од болница.

За потсетување, Александар Вучиќ вчера беше итно хоспитализиран поради проблеми со срцето.

Српскиот претседател бил примен на Воено-медицинската академија во Белград, соопшти Генералниот секретаријат на Претседателот на Србија, а веста рано наутро ја објавија сите српски медиуми.

На Вучиќ вчеравечер нагло му се слошило откако беше на разгледување на проектот „Белград на вода”.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial