МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Општина Кисела Вода ја разубавува својата територија

Општина Кисела Вода продолжува да ја зазеленува својата територија.

За таа цел, денеска Општината на празните тревни површини на повеќе локации сади листопадни дрва, елки и декоративни зимзелени садници од родот Туја.

Активностите за разубавување на Кисела Вода ќе продолжат да се одвиваат и во текот на утрешниот ден.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial