МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Општина Кисела Вода спроведува дератизација за уништување на глодачи

Општина Кисела Вода во соработка со Центарот за јавно здравје, денеска започна да спроведува пролетна дератизација за уништување на глодачи на својата територија.

Со дератизацијата во сите месни и урбани заедници ќе бидат опфатени 3863 шахти.

Локалната самоуправа секоја година напролет и наесен врши дератизација.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial