МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Општина Кисела Вода: На наставниците им благодариме за квалитетното образование

Почитувани наставници,

Денеска на Светскиот ден на наставниците, Општина Кисела Вода Ви честита и Ви благодари за сите Ваши досегашни залагања за изградба на воспитани и образовани личности. Личности кои ќе ја развиваат нашата држава, личности кои ќе даваат позитивни примери за тоа како треба да се однесува поединецот, личности кои ќе ги менуваат работите и ќе придонесуваат за доброто на светот.
Бидејќи Вие наставниците сте тие кои со Вашата работа на учениците им го покажувате правиот пат, секогаш кога ќе Ви биде потребна поддршка, Општина Кисела Вода ќе Ви биде на располагање.
Општината Ви посакува успешна работа и верува дека ќе продолжите да бидете од голема корист за нашата држава.

„Образованието е најмоќното оружје кое можете да го употребите за да го промените светот“ – Нелсон Мандела

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial