МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Општина Кисела Вода изврши дератизација на својата територија

Општина Кисела Вода во соработка со Центарот за јавно здравје, на својата територија изврши пролетна дератизација за уништување на штетни глодачи.

Со дератизацијата во сите месни и урбани заедници беа опфатени 3863 шахти.

Локалната самоуправа, дератизација врши секоја година напролет и наесен.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial