МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Општина Кисела Вода изврши дезинфекција во сите објекти на детските градинки

Денеска сезонските работници на Општина Кисела Вода извршија целосна дезинфекција во сите објекти на двете јавни детски градинки: „8 Март“ и „Весели цветови“.

Општината пред официјалното отворање на градинките ги презема сите потребни мерки за заштита на здравјето на децата и вработените, од вирусот Ковид-19.

Градинките во Кисела Вода подготвени се да ги пречекаат дечињата.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial