МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Општина Кисела Вода засади нови дрва

Општина Кисела Вода во училишниот двор на ООУ „Рајко Жинзифов“ и во населбата Расадник засади јавори, софори и топчести багреми, високи над 3 метри.

Општината како и досега, така и во периодот што следува ќе продолжи со активностите за зазеленување на својата територија.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial