МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Од утре поскапува бензинот, Регулаторна го донесе новиот ценовник

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска цената на горивата „Супер 95“ и „Супер 98“ се зголемува за половина денар по литар и ќе се продаваат по цена од 48,50 и 50,50 денри.

Цената на дизел горивото останува непроменета, односно ќе се точи по цената од 45,00 денари за литар.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial