МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Ново поскапување на горивата

Од РКЕ соопштија дека од вечерва на полноќ ќе важат нови, поскапи цени за горивата. Според методологијата за пресметување на малопродажните цени на горивата, од вечерва цените ќе се зголемат за 1,05 проценти.

Еуросупер БС-95, Еуросупер БС-98 и Еуродизел ќе се зголемат за половина денар.

Еуросупер-95 ќе чини 61 денар по литар, Еуросупер-98 ќе чини 63 денари, додека Еуродизелот ќе чини 52 денари.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial