МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Нови 211 случаи на коронавирус во Црна Гора, четири лица починаа

Во последните 24 часа во Црна Гора се регистрирани 211 позитивни случаи на коронавирус, при анализа на 764 примероци.

Притоа, во последното деноноќие пријавени се 4 смртни случаи од ковид-19, со што вкупниот број на починати се искачи на 221.

Во последните 24 часа пријавени се 154 пациенти кои се излекувале, при што вкупниот број на активни случаи моментално изнесува 4.096.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial