МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

На крводарителската акција во Општина Кисела Вода собрани се 27 единици крв

Денеска Црвениот крст, Институтот за тарнсфузиона медицина и Општина Кисела Вода успешно спроведоа крводарителска акција.

Голем број хумани граѓани, градоначалникот Филип Темелковски и општинската администрација, со цел да спасат нечиј живот во салата на Советот на Општината даруваа крв.

Општина Кисела Вода и општинската организација на Црвениот крст-Кисела Вода двапати годишно организираат крводарителски акции. На акцијата беа собрани вкупно 27 единици крв.

Локалната самоуправа им благодари на сите крводарители кои спасија нечии животи.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial