МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Над 10 илјади граѓани во Македонија се во самоизолација

Македонија периодов се справува со корона вирусот, од кај над 100 лица се заболени а тројца пациенти починаа.

Како што пренесува , бројот на лица во самоизолација достигна 10.414, а мерката не ја почитувале 149 лица.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial