МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Мицкоски: Од овој момент ВМРО-ДПМНЕ ги замрзнува односите со претседателот Пендаровски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски после средбата со Претседателот на државата Стево Пендаровски истакна дека од овој момент ВМРО-ДПМНЕ ги замрзнува односите со Пендаровски додека не видат, како што вели, дека истиот е претседател на сите граѓани.Од овој момент ВМРО-ДПМНЕ ги замрзнува односите со Претседателот Стево Пендаровски“, истакна Мицкоски.Тој додаде дека ќе ги преиспитаат и политиките кои ги водат во однос на Пендаровски.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial