МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Мицкоски за ТВ дуелот: Едноставно се забавував додека разговарав со Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не даде оценка за вчерашниот прв предизборен ТВ дуел со неговиот политички противник, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, туку остава граѓаните да судат.

-Не би било пристојно јас да давам оценка, оставам граѓаните да судат, едноставно се забавував додека разговарав со господинот Зоран Заев, изјави Мицкоски во Охрид.

Вчера се организираше првиот ТВ дуел на двајцата политички противници пред изборите кои се закажани за на 12 април.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial