МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Меѓу четирите пациенти од Дебар има и 15 годишно момче

Во моментот во државата реегистрирани се вкупно 12 заболени од коронавирус.

На Инфективанат клиника се наоѓаат 8 пациенти, а во овој момент се очекува да бидат донесени четворицата новозаболени од Дебар, меѓу кои има 15 годишно момче, информираше на денешната прес конференција  министерот за здравство Венко Филипче.

Состојбата на првата пациентка од Дебар кај која што беше дијагноситициран коронавирус во исто време со нејзиниот сопруг ѝ се влошува и од утрово е приклучена на машина за механичка вентилација со соодветната терапија.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial