МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Македонскиот пасош се најде на 16-то место, пандемијата го направи помоќен од пасошот на САД

Во најновото рангирање на Passportindex, македонскиот пасош се најде на 16-та позиција во моментов по моќност, односно во моментов е помоќен и од американскиот пасош.

Пандемијата поради коронавирусот ја смени моќноста на пасошите, па така на врвот е сега пасошот на Нов Зеланд, земја која втор пат прогласи победа над коронавирусот.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial