МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Избори во средината на јуни – предог на коалицијата предводена од СДСМ

По средбата на коалиционите партнери од коалицијата “Можеме”, предводена од СДСМ, утврден е предлогот за организирање на предвремените парламентарни избори во средината на јуни. Ова на прес конференција, што е во тек, го соопшти лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој рече дека ова е ставот на коалицијата, со кој ќе одат на лидерската средба во вторник, кај претседателот на државата, Стево Пендаровски.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial