Нова страница за информации

Земјотрес ја стресе Турција

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтер, е регистриран попладнево во 15 часот и 17 минути во Турција.

Според податоците на ЕМСЦ, земјотресот е со јачина од 4,2 степени, а епицентарот бил на длабочина од 2 километри.

Please follow and like us:
fb-share-icon

About Post Author

Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial