МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Земјотрес со јачина од 4,5 степени ја погоди Грција

Градот Теба во централна Грција денес бил погоден од земјотрес со јачина од 4,5 степени по Рихтеровата скала.Потресот се почувствувал на целиот полуостров Атика, а според податоците на Институтот за геодинамијата од Националната опсерваторија во Атина, епицентарот на потресот се наоѓал на 11 километри источно од Теба, пренесе агенцијата „АНА“.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial