МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Законот за легализација на дивоградбите не важи за зградите

-Со новиот Закон за легализација на дивоградбите нема да може да се легализираат згради и дивоградби, односно тераси. Рокот за поднесување на барање е шест месеци од стапувањето на сила на Законот. За легализацијата на дивоградбата ќе се плаќаат комуналии плус 50% од нив како казна. Дивоградбите за кои нема да биде поднесено барање за легализација ќе бидат урнати, информира министерот за транспорт, Горан Сугарески

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial