МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Заев си поднесе оставка од функцијата пратеник

Мандатарот за состав на новата Влада Зоран Заев си поднесе оставка од пратеничката функција.

ДИК сега ќе треба да констатира кој ќе дојде на неговото место. Официјално Бедри Фазлиу стана пратеник на местото на братот на идниот министер за финансии од ДУИ Фатмир Бесими, Флорин Бесими.

Инаку помина точката на дневен ред за утврдување на бројот на потпретседателите на собрание.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial