МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

ЕУ се согласи да го одложи Брегзит до 31 јануари в година

epa06566509 Pro EU protesters wave a joined EU and Union flag outside of the British Parliament in Westminster, central London, Britain, 26 February 2018. Media reports state on 26 February 2018 that forecasts for the British economy are gloomy with the uncertainty over Brexit. EPA-EFE/ANDY RAIN

Британија сепак би можела да излезе и порано, доколу Парламентот го ратификува законот за напуштање на Унијата ВАШИНГТОН — 

Европската Унија се согласи да се одложи Брегзит до 31 јануари наредната година.

Претседавачот со Унијата Доналд Туск, на Твитер напиша дека „ЕУ27 се согласи да го прифати барањето на Британија за флексибилно одложување на Брегзит“.

Тоа значи дека Британија би можела да излезе и порано, доколу Парламентот го ратификува законот за напуштање на Унијата.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial