МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Ердоган и сопругата позитивни на корона вирусот, имаат благи симптоми

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган објавил денес дека тој и неговата сопруга се позитивни на корона вирус и дека имаат благи симпроми.

Ердоган навел дека е заразен со омикрон варјантата на вирус“Денес добив позитивни резултати од ковид тестот кој јас и мојата сопруга го направивме после благите симптоми. Ќе продолжам со работа од дома“, напиша Ердоган на Твитер.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial