МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

До 20 јануари собирање на забелешките за образовните реформи

До 20 јануари Министерството за образование ќе ги добие забелешките за новиот предлог-концепт за основно образование. Потоа ќе започнат дебати со сите засегнати страни во овој процес за да се разјаснат дилемите околу новите реформи. Според министерката Мила Царовска, досегашните коментари не се косат со новиот концепт, туку изразуваат стравување поради најавите за спојување на неколку предмети во еден.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial