МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

ДИК во 18 часот на седница ќе решава за приговорите

Денеска во 18 часот ДИК ќе одржи јавна седница на која ќе решава по поднесените приговори.

Вкупноп се поднесени 2.141 приговор на партиите за сумирањето и утврдувањето на резултатите од гласањето на изборите. Левица поднесе 1.982 приговори, Алијансата за Албанците и Алтернатива поднесоа 151 приговор, 2 приговора поднесе ВМРО-ДПМНЕ. Додека СДСМ не поднесе приговори.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial