МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Дизелот на полноќ поевтинува за 2,5 денари

Од вечерва на полноќ за денар и половина поевтинува дизелот и ќе се продава за 78 денари за литар, за колку што поевтинува и биодизелот чија нова цена ќе биде 79 денари за литар.

Поевтинува и екстралесното масло. Новата цена ќе изнесува 77,5 денари. Цените на Еуроспуер БС-95 и Еуросупер БС-98 остануваат непроменети.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial