Нова страница за информации

Денеска ЈО одлучува за преземање на предметите од СЈО

Денеска во Министерството за правда ќе продолжат вчера започнатите консултации по прашањето за трансфер на предметите на СЈО во јавното Обвинителство, откако Јанева даде  овластување сите тековни предмети, истраги и предистраги на СЈО да му се предадат на Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески. Како што пренесува Дојче Веле, со мали исклучоци, доминира ставот дека предметите треба да бидат преземени. Најверојатно денеска и ќе биде донесена таква одлука – да бидат преземени сите предмети што СЈО ќе му ги предаде на Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial