МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Грција забранува пливање во море поради коронавирусот

Грчката крајбрежна стража забрани пливање, риболов со копје и рекреативни спортови на вода, како дел од мерките за да се спречи ширењето на новиот коронавирус.

Земјата е втора недела во изолација. На луѓето им е дозволено да ги напуштат своите домови од важни причини, вклучително и шетање на домашно милениче или вежбање.

Од крајбрежната стража велат дека пливање, риболов со копје и рекреативни спортови на вода, пренесе Ројтерс.

Грција има илјадници километри крајбрежје и активностите на плажа се многу популарни.

Во Грција, 1.415 се заразени со коронавирус, а 50 починале.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial