МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Гори хемиска фабрика во Истанбул

Istanbul, Turska - 25. oktobar 2018: Požar koji je izbio u fabrici paleta u distriktu Esenyurt, u Istanbulu, proširio se na još dvije obližnje fabrike. Akcija gašenja vatrene stihije je u toku. ( Yunus Emre Günaydın - Anadolu Agency )

Голем пожар избувна во хемиска фабрика во индустриската зона Тузла во Истанбул, а засега нема информации за повредени, пренесуваат турските медиуми.

Причината за пожарот не е позната. Објавени се снимки на кои се гледаат огромни густи облаци чад.

На местото на инцидентот веднаш пристигнале противпожарни екипи, кои се обидуваат да го изгаснат огнот од три страни, но засега тој не може да биде ставен под контрола.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial